Podzimní nábřeží

pátek 20. leden 2012 22:48

Vždycky jsem měla ráda podzim. Je to doba zrání, odpočinku a zároveň nových začátků. Začíná školní výuka, dopravní prostředky jsou plné dětí a  vysokoškolských studentů, vytrvalostní sportovci se začínají připravovat na novou sezónu, a tak jsou parkové cesty plné běžců,  skupinky zevlujících turistů vystřídali lidé spěchající do zaměstnání, takže se městský ruch po ospalém létě dostává na svůj obvyklý kmitočet, tažní ptáci stěhující se za teplem dávají  cestováním ve velkých hejnech do pohybu i oblohu, obchodníci se v honbě za ziskem začínají připravovat na předvánoční reklamní kampaň, všechno je zkrátka v pohybu.

Podzim ale není jen shon, jsou to taky barevné keře, chomáče listí smýkaného větrem, které vedle zdi pomalované sprejery navozují atmosféru jako ve videoklipech Michaela Jacksona,  protáhlé stíny od nízko položeného slunce, které osvětluje svým jemným jakoby zamlženým svitem předměty pod neobvyklými úhly, červené bobule ve fádní zeleni keřů, nízká světlá tráva chystající se k zimnímu spánku, mlha, která se nerozplyne za celý den a studený vítr na hladině Vltavy, který nutí cestující na lodi zapnout bundy a nasadit čepice. Podzim jsou také procházky po prázdném nábřeží, kdy člověk potkává jen svůj vlastní dlouhý stín.

n1.jpg

 n2.jpg

n3.jpg

n4.jpg

n5.jpg

n6.jpg

n7.jpg

n8.jpg

n9.jpg

n90.jpg

n91.jpg

n92.jpg

n93.jpg

n94.jpg

n95.jpg

n96.jpg

n97.jpg

n98.jpg

n99.jpg

n990.jpg

n991.jpg

 n992.jpg

n993.jpg

n994.jpg

n995.jpg

n996.jpg

n997.jpg

n998.jpg

n999.jpg

n9990.jpg

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora