Moderní architektura - Strahov

čtvrtek 12. duben 2012 22:00

Dvě téměř padesát metrů vysoké věže na Strahově v blízkosti bývalého spartakiádního stadiónu vzbuzují u mnoha lidí negativní emoce, ale ještě jsem nemluvila s nikým, kdo by věděl, co to je.

Kluk, který mě kdysi doprovázel z Petřínské hvězdárny na Strahov na autobus, to označil za obludu, která kazí vyhlídku z hvězdárny, většinu lidí jsem o tom slyšela mluvit jako o vysílači nebo komunikační věži. Ve skutečnosti dvojice věží vysokých 49 metrů tvoří komíny pro odvod výfukových zplodin ze Strahovského tunelu. I dvě další nové stavby patří k dva kilometry dlouhému tunelu spojujícímu Smíchov s Břevnovem.


Ústí větrací šachty, kterou je nasáván vzduch do vzduchotechniky tunelu.Budova dispečinku Strahovského tunelu. Po dokončení tunelu Blanka se má stěhovat do větších prostor.Vyhlídka ze StrahovaEliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora