Moderní architektura - Univerzitní areál v Troji

pondělí 28. květen 2012 23:21

Když jsem po delší době přišla do areálu v Troji, kde mají pracoviště Matematicko-fyzikální fakulta UK, Fakulta jaderná a fyzikálně-inženýrská ČVUT a Astronomický ústav Univerzity Karlovy, nestačila jsem se divit, co zde vyrostlo od mojí poslední návštěvy.

Na prostranství mezi budovami je teď upravený trávník, cesty a podél nich lavičky, přesto jsem z posezení neměla příliš dobrý pocit. Mám ráda moderní architekturu a sochařství a různé plastiky z kovu, skla a betonu se mi většinou líbí. Tento betonový masiv na mě však působí příliš těžkopádně, robustně a téměř depresivně.
Z dálky vypadá betonový monument celkem nenápadně.

Z větší blízkosti je vidět, jak titěrně působí lavičky.Vedle tohoto monumentu ani budovy areálu nepůsobí tak stroze.Nevím, jak se plastika jmenuje, ale já bych ji nazvala "V zajetí betonu, aneb úděl moderního člověka".

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora