Přechod Venuše přes Slunce

středa 6. červen 2012 09:24

Dnešní přechod Venuše přes sluneční disk.Dnes v noci a ráno došlo k mimořádnému astronomickému úkazu - přechodu Venuše přes sluneční disk. Ve 21. století proběhly tyto úkazy pouze dva a k dalšímu dojde až v roce 2117. Minulý přechod Venuše, který nastal 8.června 2004, jsem sledovala v přímém přenosu z Internetu. Tehdy byl úkaz vidět celý s strávila jsem u počítače celé dopoledne. Dnešní přechod byl na území České republiky vidět jen v poslední fázi. Pozorovala jsem a fotografovala s pomocí fólie na pozorování Slunce v Praze 5 - Hlubočepích. Snímky jsou pořízené mezi 6:21 a 6:58 SELČ v intervalu jedna až dvě minuty.Venuše opouští sluneční disk.

Úkaz končil v 6:55. V 6:54 zahalila Slunce na chvíli oblačnost. Když se opět vyjasnilo, Venuše zmizela ve sluneční záři.

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora