Ozzy stále válí

pondělí 2. červenec 2012 19:35

Obvykle se nestává, abych viděla za měsíc dvanáct koncertů, i když v tom byl zahrnutý i dvoudenní festival, takže jsem na kulturních akcích strávila celkem pět dnů. Nasbírané zážitky a fotografie budu postupně sdílet zde na blogu. První z koncertů, který jsem viděla na začátku června, a musím přiznat, že jsem se na něj opravdu hodně těšila, byl koncert s názvem Ozzy & Friends.

Původně měla přijet celá kultovní skupina Black Sabbath, ale kvůli onemocnění jednoho z členů, nakonec přijel sám Ozzy Osbourne a přizval si bývalé kolegy z kapely a další výborné muzikanty. Někteří zklamaní fanoušci Black Sabbath vrátili proto vstupenky. Nevím, jestli to nějak souviselo, ale podařilo se mi získat lístek na první tribunu u pódia do třetí řady, která byla ve skutečnosti druhá. To mi umožnilo pořídit zajímavé fotografie, a to i z příprav hudebníků před koncertem, ale bylo to strategicky velmi výhodné místo i z jiných důvodů, jak vyplyne z dalšího vyprávění.
Jako předkapela vystoupila skupina Black Label Society, kterou založil zpěvák a kytarista Zakk Wylde, bývalý člen doprovodné skupiny Ozzyho Osbourna.
Opona před vystoupením Black Label Society
Pohled za oponu před začátkem koncertuČasto jsou za metalové označované skupiny, které hrají trochu tvrdší rock. To však neplatí pro Black Label Society, to je čistý heavy metal. Ostatně adekvátní byla i výzdoba jeviště ve stylu strašidelného zámku, dlouhá kvílivá sóla a zvuky, jaké jsem dosud slyšela jen v domě hrůzy.

Tomu, kdo nikdy nehrál na žádný hudební nástroj a nedokázal náležitě ocenit brilantní kytarová sóla, mohlo vystoupení, složené z velké části právě z orchestrálek s dlouhými sóly, připadat poněkud fádní. Zpestřením byly gymnastické míče, které začali hudebníci házet do publika.Před vystoupením hlavní hvězdy večera, kterou fanoušci vyvolávali skandováním "Ozzy, Ozzy", bylo jeviště zakryté oponou, která byla natažená i po straně, takže se za ní nedalo nahlížet. Nicméně byla průsvitná a promítaly se za ní záběry z předchozích koncertů. Byla jsem zvědavá, jak dalece se Ozzy po šedesátce usadil (doufala jsem, že moc ne) a můžu říct, že mě nezklamal.
Teď byl ještě Ozzy učesaný, upravený a v dlouhém kabátě.Brzy po úvodních písničkách začal Ozzy osvěžovat sebe i diváky proudy vody.Na straně jeviště poblíž tribuny, kde jsem seděla, stálo vodní dělo, které dostříklo až na konec plochy na stání. Naštěstí pro mě se neotáčelo do stran a kropilo pouze před sebe. Kameraman, který mi po většinu doby překážel v záběru, po každé sprše zmizel pod pódiem. Promočení diváci si ze sitauce nic nedělali a na výzvu "Everybody jump" začali poslušně skákat jako panáček na pružině.

Ozzy občas proložil sprchu kýblem vody, které mu pravidelně přinášel asistent. Sám si poléval hlavu nejméně po každé druhé písničce. Asistent taky několikrát vyměnil mikrofon a utíral odposlechy.

Na pozadí se promítalo dění na jevišti i v hledišti, chvílemi padaly spršky jisker, součástí vybavení byly dva obří reflektory a ventilátor a vše bylo proložené světelnou show.Velký prostor dostali sólisté.

Ozzy si hraní s přáteli i atmosféru koncertu zjevně užíval.


Ve světlech všech efektů nezaniko, že Ozzy umí taky zpívat. Na konci však nic nepřidával, už měl zřejmě dost a ani unavení a promočení diváci se přídavku nedožadovali.
Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora