Ty naše truhlíky

pondělí 10. září 2012 00:11

Předem se omlouvám za monotematičnost a nezáživnost tohoto blogu. Ale vyplývá to z podstaty věci. Samotné zobrazené objekty taky působí poněkud fádně. Snad se to časem zlepší. Až v nich něco vyroste. Ano, šla jsem si zblízka prohlédnout již delší dobu diskutované truhlíky přichystané k vysázení zeleně určené k pročištění vzduchu na Praze 5.

Familiérním označením "naše truhlíky" myslím to, že jsou rozmístěné u nás na pětce a pokud vím, tak žádná jiná městská část, jiné město v republice (a možná ani na celém světě) se takovými pěknými velkými truhlíky umístěnými na chodnících a dalších prostranstvích pochlubit nemůže.
Neviděla jsem všech 245 truhlíků, udělala jsem tři zastávky, a to u Lihovaru, na Hořejším nábřeží a u Anděla. Bohužel jsem neviděla transparent, ani zlatou fólii, které umístili kreativní umělci (nebo nějací recesisté) minulý týden v ulici Svornosti. Na místech, která jsem navštívila byly vidět zase různé vzkazy nespokojených občanů.

Nástupiště autobusů u Lihovaru. Umístění prvního truhlíku do křižovatky se nejeví jako šťastný nápad. Jako prázdný jen překáží v chůzi, ale až v něm budou rostliny nebo dokonce stromy, tak bude bránit ve výhledu v místě, které je už dnes dost nepřehledné.


Vzkazy obyvatelAni jsem nemusela hledat, kolik ta paráda stála.Velikost truhlíků je dobře vidět vedle laviček a čekáren.Frekventovaná autobusová zastávka LihovarTruhlíky zblízkaTruhlíky na Hořejším nábřeží

Na druhé straně ulice je dost zeleně.

Možná by se dalo osázet stromy toto prostranství, kde rostou kopřivy, lebeda a náletové dřeviny.

Zdůvodnění umístění truhlíkůNálepky iniciativy Žijeme tady

Truhlík umístěný přesně uprostřed před bazilikou svatého Václava na Smíchově je už osázený.

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora