Truhlíky II - osázené

pondělí 5. listopad 2012 01:16

Nejsou to sice ještě stromy, ale už se začíná rýsovat, jak bude vypadat rozmístění zeleně na Praze 5. Upozorňuji, že některé obrázky jsou jen pro silné povahy a jeden je do osmnácti let nepřístupný.

Využila jsem celkem příjemného počasí a šla jsem obhlédnout, jak se pokročilo s rozmístěním zeleně. Už dřív jsem si všimla, že některé truhlíky jsou naplněné hlínou. Ty na obrázku jsou umístěné proti autobusovému nádraží Na Knížecí.Před časem vyhlásila městská část kampaň s názvem "Stěhujeme to", kdy obyvatelé měli psát na nějaké stránky, kam chtějí přemístit truhlíky.Fotografovala jsem si opravu vozovky a za ohradou jsem zahlédla známé svítivě zelené vesty pracovníků, kteří se starají o městskou zeleň.

Nečekaně jsem je v neděli v poledne zastihla při práci.

To je jejich auto, ale stromky by se do něj nevešly.

Sázeli dnes ty malé rostliny v květináčích.Pokračovala jsem dál na Plzeňku.Auto s rostlinami tam mezitím přijelo taky.

Některé truhlíky zůstaly prázdné.

Ty nadále slouží jako odpadkový koš.

Potom jsem dojela tramvají k Lihovaru. Tam roste celý les.

Když se sází les, i lavička vezme za své.


Nějaký občan byl zřejmě nespokojený s umístěním tohoto truhlíku a nechtělo se mu psát do ankety, tak vyjádřil názor způsobem sobě vlastním.

Tento názor vyslyšen nebyl.

Co mi není jasné, je umístění truhlíku na zeleň vedle zelené louky nebo přímo na louce. Možná jsem nechápavá či neinformovaná, ale nenapadá mě nic, co brání vysazení stromů přímo do země.
Tenhle truhlík na louce využití našel.Zatímco jsem si prohlížela truhlíky, dorazila zahradnická četa.Na závěr jedno potěšující zjištění. Truhlík v křižovatce se osazovat nebude.


Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora