Praha adventní

neděle 2. prosinec 2012 23:53

Přesněji Staroměstské náměstí v první adventní neděli.

Původně jsem šla na bohoslužbu k první adventní neděli a nenapadlo mě, že by mohla být až v pondělí. Tak jsem se alespoň prošla, přesněji se protlačila davem, po Staroměstském náměstí, kde jako každý rok probíhají vánoční trhy.Pamatuji se, jak jsem ještě na střední škole ráda pozorovala předvánoční výzdobu v obchodech. Od té doby, co začínají reklamy na vánoční nákupy snad už v září, mi vánoční výzdoba poněkud zevšedněla a vánoční trhy nijak nevyhledávám. Pokud se na ně dostanu, je to spíš náhoda tak jako dnes.


Adventní věnec

Takhle by mohla vypadat vánoční pohlednice.

Stánky se suvenýry ve vánočním čase

Trdelník je velký fenomén, a to nejen vánočních trhů.Výroba trdelníku. Už jsem ho dřív ochutnala, ale nijak mě nezaujal, tak jsem na něj frontu nestála.

Staroměstská radnice a Svatý Mikuláš shlížejí na to hemžení s kamenným klidem.

Před Týnským chrámem stojí nejen kulisy jako z Prodané nevěsty, ale také pódium, z něhož znějí vánoční zpěvy.Vánoční strom téměř nešlo přes davy vyfotografovat.

Dva odvěké symboly vánoc - vánoční strom a věže kostela shlížejí na vánoce 21. století.

Snad krásný dřevěný betlém přivodil tu správnou atmosféru vánoc, takže jsem cestou na tramvaj koupila maličký stříbrný smrček.


Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora