Karlštejn z podhradí

neděle 17. březen 2013 14:04

Ani jsem neměla v úmyslu jít na hrad, jen jsem si chtěla prohlédnout okolní turistické trasy a zjistit, kde je vhodná trať na trénink. Když už jsem byla blízko, tak jsem vystoupala až k hradní bráně, která už byla zavřená, a pořídila jsem několik snímků z podhradí.

Přestože kolem jezdím dost často, nebyla jsem na Karlštejně od dětství. Pamatuji se, že tenkrát bylo horko, spousta lidí a že jsme šli přes lávku. Jestli to byl tento most, to už nevím, ale vypadá dost nově, takže spíš ne.

Skály nad Berounkou jsou geologický útvar Budňanské skály, tvořené vrstvou nejvyššího siluru a nejstaršího devonu. Před asi 400 milióny let se nacházely na dně moře. Jsou zde bohatá naleziště zkamenělin jako jsou schránky mlžů, korýšů a hlavonožců.

Jedno zastavení cestou. Kostel svatého Palmácia je malebný venkovský kostelík obklopený malým hřbitovem.Kostelík byl otevřený a dalo se nahlédnout.

Vyhlídka ze zídky okolo hřbitovaVyhlídka ze schodů pod kostelem

Na hrad je to od vlaku asi dva kilometry.

Naštěstí si ho můžeme přiblížit.

Další ze zajímavostí cestou - Dům hodin. Bohužel jsem neměla čas nahlédnout. Tak snad příště.

Tenhle pohled na Karlštejn z pohlednic pro turisty neznáme.

Ani tento pohled není typický.Je to ještě daleko a vysoko.

Příhodný název restaurace v podhradí.

To už je lepší pocit, když se teď podívám za sebe.Brána byla podle očekávání po čtvrté hodině už zavřená.

Tak jsem se alespoň prošla okolo hradeb.

Z návštěvy v dětství si pamatuji kapli s barevným oknem, do které nesměla vstoupit ani královna. A každý si pamatuje na film Noc na Karlštejně.

Cesta podél hradeb vypadá trochu krkolomně, ale dalo se projít celkem pohodlně.Inženýrské sítě jako kontrast k romantice.Vůbec se mi od hradu nechtělo, ale ještě se brzo stmívá, a tak nezbylo než vydat se na zpáteční cestu.

Karlštejn z cesty směrem na Hlásnou a Zadní TřebaňJeště jeden záběr, který se mi líbí nejvíc. I se stoupajícím kouřem v popředí působí tajemně a romanticky.


Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora