Povodeň v Prokopském údolí

pondělí 3. červen 2013 03:20

Když mě při nedělním tréninku zastavila velká voda, odběhala jsem plánovanou vzdálenost na vyznačeném, kilometr dlouhém, okruhu. Potom jsem se vrátila do údolí, které jsem si přejmenovala na "údolí rozbouřených vod", abych pořídila fotodokumentaci, z níž přináším několik ukázek.

Snímky jsem pořizovala cestou směrem z Hlubočep, takže jsem šla proti proudu Dalejského potoka. První snímky jsou z místa, kde se Dalejský potok vlévá do Vltavy. Místo soutoku však nebylo vidět.
Na začátku Prokopského údolí. Na mnoha místech vytváří voda peřeje, jaké jsou obvykle k vidění jen na horních tocích potoků a řek v horských oblastech.
Toto místo bylo možné překonat (relativně) suchou nohou jen přes železniční trať.Na druhé straně viaduktu to vypadalo hodně podobně. V době, kdy jsem fotografovala, už voda trochu opadla, na silnici ale zůstalo jemné mazlavé bláto, a když jste chtěli jít po trávě, tak jste zapadli do mokřiny.


Pohled na jez v blízkosti lávky na BarrandovDalší viadukt. Vlevo je vidět, jak voda obešla zeď postavenou po povodni v roce 2002.

Nezbývalo než znovu šplhat do stráně a překročit trať.Pohled od trati na silnici směrem k bývalému koupališti

Tady nestačilo sejít za mostem. Muselo se jít dál po trati až k viaduktu přes silnici směrem do Klukovic.


Zrovna přijeli postavit dopravní značení.

Pohled k soutoku Dalejského a Prokopského potoka

Toto je silnice do Klukovic.

Dalejský potok vylitý z břehů

Pohled směrem ke koupališti z druhé strany

Prokopský potok
Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora