Demínka

sobota 24. srpen 2013 21:30

Kromě několika snímků z tradičního setkání blogerů a příznivců Bigblogeru Lidovek v Demínce jsem připojila i některé zajímavosti o samotném místě setkání.

Slavná pražská restaurace Demínka má v současnosti oficiální název Pilsner Urquell Original Restaurant, a byla otevřena již v roce 1886. Za první republiky byla místem setkání umělců, chodili sem Fráňa Šrámek, Karel Čapek, Jaroslav Hašek, Josef Lada. V roce 1894 se zde konala valná hromada, na níž byl ustanoven název slavného sportovního klubu Athletic Club Sparta. Za minulého režimu to bylo oblíbené místo disidentů - signatářů Charty 77. A taky ovšem oblíbené místo hlídek tajné policie, protože přímo nad Demínkou bydleli přední chartisti Anna Šabatová a Petr Uhl. Ondřej Konrád v rozhovoru s Vlastou Třešňákem z roku 2010 píše, že ..."skončili ve vinohradském výčepu Demínka". Dnes se zde schází například Erbia Student Club - sdružení ambiciózních mladých lidí, kteří se na besedách a setkáních s businessmany a politiky učí, jak se stát úspěšnými podnikateli. No a taky se zde schází autoři a čtenáři blogu Lidových novin...

Milé kolegyně blogerky Naďa a Mirka

Debata

Po jedné straně stolu seděly dámy (foto Jan Lupoměský)

Po druhé straně pánové

Interiér Demínky na vás dýchne atmosféru zašlých časů...

... a přenese vás do doby zažloutlé černobílé fotografie

Ještě jedna vzpomínka na Demínku - setkání blogerů v květnu 2012


Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora