Běžela jsem pro paměť národa - II. část

pondělí 13. červen 2016 14:48

Pokračování článku o Běhu pro paměť národa.

Pokračování příběhů Paměti národa. V prvním díle jsem zmínila, že byla na startu převážná většina mladých lidí - ve výsledcích jsem viděla i ročníky na konci 90. let, což jsou lidé, kteří prakticky nezažili totalitu. Je dobře, že mladá generace není tak lhostejná a zaměřená jen na konzum, jak se nám to dnes jeví. Také trička, placky, knížky a další materiály týkající se odboje šly velmi rychle na odbyt.
Na závodech jsem zvyklá na kolikrát urputné souboje, někdy i jistou nevraživost mezi soupeřkami a soupeři. Zde jsem nic takového nepozorovala, většina lidí běžela v pohodě, klidně úplně pomalu, i někteří mladí muži překonávali deset kilometrů hodinu a půl. Není se co divit, bylo zde dost takových, kteří běželi tak dlouhou trať poprvé v životě. Na mnoha běžcích bylo vidět, že jediný cíl, za kterým přišli, je podpořit dobrou věc.Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Eliška Anna Kubičková

Původní záměr byl fotoblog, ale občas sem napíšu i nějakou úvahu, recenzi či reportáž ze zajímavé akce.

Vystudovala jsem strojní inženýrství, aplikovanou elektrotechniku, základy průmyslového designu a základy tvůrčího psaní. Mám praxi v průmyslu, vzdělávání a výzkumu, od r. 2013 pracuji jako OSVČ. Věnuji se zpracování digitalizovaného obrazu, marketingovým výzkumům a umělecké tvorbě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora